historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska


#1 2015-11-21 20:51:43

Bogdan1954

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-02-26
Posty: 4
Punktów :   

Numery domów w ksiegach metrykalnych

Przeglądając księgi urodzeń w parafii Farnej natrafiłem na rubrykę "nr domu - posesji". Ciekawy jestem, czy ktoś z forumowiczów drążył ten temat ? Ma to kapitalne znaczenie w Genealogii, gdyż również po adresie można weryfikować niektóre osoby. Dla mnie osobiści jest rzeczą bardzo ciekawą jak w XVIII/XIX/XX wieku zorganizowane były miasteczka. Jak lokowano domy i gospodarstwa i jak je oznaczano - przypisywano im adresy. Również ciekawe jest dla mnie czy istnieją informacje (być może mapy lub plany), które lokalizowały by te adresy w dzisiejszej rzeczywistości. W księgach znalazłem dwa adresy Leżajsk 247 i Leżajsk 145 - dla mnie zagadka - co to oznacza i gdzie to jest ???
Proszę o pomoc w rozwiazaniu

Offline

 

#2 2015-11-22 20:31:57

perf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 109
Punktów :   

Re: Numery domów w ksiegach metrykalnych

Mapa Leżajska 1853 rok z numerami.

http://www.szukajwarchiwach.pl/56/126/0 … 1#tabSkany

"Numerus domus" bardzo mi ułatwia szukanie kolejnych osób w metrykach parafialnych.

Offline

 

#3 2015-11-22 21:47:56

Bogdan1954

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-02-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Numery domów w ksiegach metrykalnych

Dziękuję. Widzę, że mapa "Numeru domus" jest niesamowicie dokładna. Faktycznie znalazłem interesujące mnie numery. Ciekawy jestem, czy przetrwały i co tam teraz się znajduje.
Zapewne ma ona swoje odzwierciedlenie w podziale działek/parcel i a aktach notarialnych. W obrębie ścisłego centrum numery te odnoszą się niejednokrotnie do poszczególnych budynków.
Poza centrum są to raczej większe posesje, które później zapewne były dzielone.

Jeszcze raz dzięki

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobidezain.pun.pl www.modthesims3.pun.pl www.kidsfree.pun.pl www.gfpbf.pun.pl www.twmodlin.pun.pl