historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska

#1 2014-03-25 09:41:02

jasiek09

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 50
Punktów :   

Rocznik Muzeum Ziemi Leżajskiej (1) Leżajsk 2013

Muzeum wydało pierwszy numer Rocznika Muzeum Ziemi Leżajskiej. Nie zauważyłem kiedy, ani też żadnej promocji tej publikacji.
Redaktorem naukowym jest prof. UR dr hab. Józef Półćwiartek, natomiast komitet redakcyjny składa się z autorów - czyli. A. Bereziewicza, A. Chmury, K. Kuźniara, o. A. E. Obruśnika, J. Półćwiartek, Leszek Sarzyńskiego oraz D. Półćwiartka.
Tematyka pierwszego numeru dotyczy powstania muzeum w Leżajsku w kontekście historycznym, jego powstania w obecnej formie, działania biblioteki, Rady Muzeum oraz współpracy z TMZL. W Roczniku jest również artykuł poświęcony Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów w Leżajsku.
Całość zamykają noty o autorach - i tu zaskoczenie. Zazwyczaj, tego typu informacje to skondensowana notatka charakteryzująca autora, jego wykształcenie, pełnione funkcje, najważniejsze publikacje. W omawianym Roczniku omówienia autorów są obszerne, opatrzone zdjęciami, ale nie równomierne. Zadziwia, że najkrótszą notą charakteryzuje się o. dr Obruśnika - biorąc pod uwagę jego bogaty dorobek naukowy oraz jego działalność jako dyrektora Muzeum Prowincji, którą pełni od 1988 r. czyli ponad ćwierć wieku !

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mzkd.pun.pl marek harat kontakt motocykle rybnik wiersze dla przyjaciółek harat bydgoszcz gabinet