historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska


#1 2010-01-05 13:47:39

genek72

Administrator

7248598
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 1137
Punktów :   

Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Jeżeli ktoś pragnie to po zalogowaniu chętnie pomożemy mu przy stworzeniu drzewa genealogicznego

Offline

 

#2 2010-10-29 21:45:35

 Annael

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Z góry przepraszam, że pewnie umieszczam ten mój post nie w tym miejscu co trzeba, ale sama nie wiem gdzie go wrzucić.  Pewnie też zawracam trochę głowę, bo sprawa nie dotyczy samego Leżajska, tylko bliższych bądź dalszych okolic. Od lat poszukuję miejsca urodzenia i ślubu mojego pra..dziadka Jakuba Niemczyckiego. Wiem tylko, że jego żoną była Zuzanna Kraus, katoliczka, córka Walentego Krausa, rzeźnika z Żołyni. Ślub miał chyba miejsce w latch 40tych XIX wieku, bo jego syn Jan (mój pradziadek) urodził się około roku 1846 (też nie wiem gdzie)
Może ktoś natknął się na Niemczyckich w tych okolicach, może slub miał miejsce w Żołyni?
Serdeczne podziękowania za jakiekolwiek informacje.

Offline

 

#3 2010-10-29 22:11:12

genek72

Administrator

7248598
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 1137
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Niemczycki to w XIX w popularne nazwisko w Leżajsku. Co do Krausa to Józef http://aordycz.com/aord2/9853.html również pochodził z Żołyni

Offline

 

#4 2010-10-31 10:51:31

 Annael

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Dziękuję za informację, że Niemczyccy pojawiają się w Leżajsku. Ci moi Niemczyccy "włóczyli się" gdzieś tam, po bliższej i dalszej okolicy. Jakub Niemczycki (poł. XIX w) był ekonomem w Lutkowie koło miejscowosci Łowce na płd. od Jarosławia). Jego syn Romuald (leśniczy) ożenił się z Grabowską z Sieniawy, drugi syn Jan był nauczycielem w Pawłosiowie, ożenił się z Anną Kossowską. Co ja bym dała za to, żeby zlokalizowac tych Kossowskich. Ze schematyzmów wiem tylko, że ojciec Anny Leopold był urzędnikiem sądowym w Krakowcu, potem w Drohobyczu. Kossowscy byłi herbu Ciołek. Gdyby ktoś natknął się na takich Kossowskich w okolicy, bardzo proszę o informację.

Offline

 

#5 2010-10-31 21:34:13

 aord

Użytkownik

Call me!
Skąd: Leżajsk
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 378
Punktów :   
WWW

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

http://www.lezajskhistoria.pun.pl/viewp … .php?id=34
Kraus Enoch, ur. w Zołyni r. 1844, krawiec, służył jako szereg, pod Lelewelem i walczył pod Chruśliną i Żelechowem. Wzięty do niewoli, zasądzony na lat cztery do rot aresztanck. przebył w gubern. Kostromskiej lat trzy.
Czytałam książkę autorstwa Krausa, chyba księdza z Żołyni. Bardzo dużo danych genealogicznych. Tylko nie pamiętam tytułu.

Offline

 

#6 2010-10-31 23:06:53

 Annael

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Przypuszczam, że chodzi o książkę ks. Tadeusz Krausa "Na drodze zycia. W poszukiwaniu zaginionej przeszłości....". Niestety książka kompletnie dla mnie niedostepna, nigdzie nie mogę jej znaleźc.

Offline

 

#7 2011-11-14 16:44:55

Marek40

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Witam!!
Proszę o pomoc w znalezieniu moich Przodków . Nie pochodzili z leżajska lecz z Brzyskiej Woli
Właśnie otrzymałem z Kuryłówki akt urodzenia Mojej Pra Babci Anieli Hajdasz ur 16-06-1891  dom 163
Jej Rodzice Paulina  i Stefan Hajdasz rolnik Rodzice Pauliny  Antoni Łaszczuk - ak  i Marianna Pacior lub Pacioa ?
Rodzice   Stefana Jan Hajdasz i Józefa Socha
Chrzestni  Tomasz Dubiel i Agnieszka  Kucharz z d Bzdoń
Jeżeli to nie to forum to przepraszam , a może ktoś będzie miałą jakieś informacje
Pozdrawiam z Krakowa Marek
Ponadto poszukuję jeszcze nazwisk Radymski Michał ur może 1880 ? i Romanowski Bronisław 1887  s Józefa ?

Offline

 

#8 2011-11-16 20:31:07

 aord

Użytkownik

Call me!
Skąd: Leżajsk
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 378
Punktów :   
WWW

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Marku! Przeniosłam Rodzinę Hajdasz Łuszczak do nowego wątku:
http://www.lezajskhistoria.pun.pl/viewtopic.php?id=165

Offline

 

#9 2012-01-03 20:59:02

 Suaveg

Użytkownik

Skąd: Nowa Ruda, dolnośląskie
Zarejestrowany: 2012-01-03
Posty: 32
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Annael napisał:

Z góry przepraszam, że pewnie umieszczam ten mój post nie w tym miejscu co trzeba, ale sama nie wiem gdzie go wrzucić.  Pewnie też zawracam trochę głowę, bo sprawa nie dotyczy samego Leżajska, tylko bliższych bądź dalszych okolic. Od lat poszukuję miejsca urodzenia i ślubu mojego pra..dziadka Jakuba Niemczyckiego. Wiem tylko, że jego żoną była Zuzanna Kraus, katoliczka, córka Walentego Krausa, rzeźnika z Żołyni. Ślub miał chyba miejsce w latch 40tych XIX wieku, bo jego syn Jan (mój pradziadek) urodził się około roku 1846 (też nie wiem gdzie)
Może ktoś natknął się na Niemczyckich w tych okolicach, może slub miał miejsce w Żołyni?
Serdeczne podziękowania za jakiekolwiek informacje.

Może to ci w czymś pomoże:
Mjr piech. Franciszek Kraus, s. Jana i Ludwiki z Dulębów, ur. 7.07.1895 r.
w Żołyni
, pow. łańcucki. Absolwent gimnazjum w Rzeszowie. Od 1915 r. w armii
austriackiej, od 1918 r. w Wojsku Polskim. Uczestnik wojny 1920 r. Ukończył
kurs DOGen. we Lwowie (1921). Służył w 51. pp jako d-ca baonu, potem wykładowca
w CWPiech. W 1939 r. d-ca 2. baonu 205. pp rez., uczestnik obrony Lwowa.
Odznaczony KW 2, ZKZ, MN.
L.S. 1710; CAW, Ap 2472; A. Leinwand, Dokumenty obrony Lwowa 1939.
(zamordowany w Charkowie).

źródło: http://aordycz.com/family/Almanach%203.pdf

Offline

 

#10 2012-09-01 08:39:08

joanna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Witam!
Ja rowniez potrzebuje pomocy w tworzeniu drzewa od strony mojej Babci, niestety potrzebuje pomocy,  bo nie moge nic znalesc...

Babcia nazywala sie Wladyslawa  Truszkowska z domu byla wlasnie KRAWCZYK.
Dokladnie nie wiem kiedy sie urodzila, 28 sierpnia (i tu nie wiem) 1915 albo 1925 roku. w Rudniku.
kiedys dostalam takie "wytyczne" od cioci po smierci mojej Babci, niestety tylko to posiadam, bo Babcia popalila wszystkie dokumenty (wychodzila z zalozenia ze jak ktos nie zyje, to juz sie o nim nie mowi, no i w zwiazku z tym, ze sama niedlugo umze, to swoje popalila przy okazji 

rodzice Wladyslawy:

OJCIEC- Augustyn Krawczyk ( urodzony28 sierpień 1883r)
Augustyn Krawczyk byl synem Jakuba Krawczyka i Rozallji Romanowskiej urodzony w Rudniku dn.26 sierpień 1822r
Magdalena Krawczyk córka Józefa i Anny Lekulskiej urodzona w Rudniku dn 7 czerwca 1824r

MATKA - Franciszka córka Marcina Sibiga ( urodzona 31 maja 1888r)
Marcin Sibiga syn Antoniego i Katarzyny Wojtowicz urodzony w Rudniku dn.25 pazdziernik 1846 (?)
Rozalia Jeżowska córka Michala Jeżowskiego i Marji chyba Beduchowicz urodzona w Rudniku dn.26 marca 1847r.


to wszystko co posiadam...nie bardzo orientuje sie kto jest kim. Wiem, ze Babcia miala 12 albo 13-cioro rodzenstwa, wojne przezylo chyba tylko 8-mioro. Moge sie mylic oczywiscie...
Jezeli ktokolwiek moze mi pomoc, bardzo dziekuje, Joanna Truszkowska

Offline

 

#11 2014-12-01 03:51:52

mqma

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Witam,
szukam wszelkich informacji, zdjęć, publikacji i dokumentów (kopii, odpisów) na temat kolonii Gillershof (Giedlarowa). Czy ktoś z Państwa wie gdzie znajduja się akta stanu cywilnego lub dokumenty katastralne tej kolonii?
Moi przodkowie z Gilleshof to:

Conrad Werner syn Philippa. ur. 1793 Gillershof 9, ożeniony w 1811 z Cathariną Elisabethą Krauth (Kraut) cóką Johanna Nicolausa ur. 1803 w Gillershof. Ich córka Wilhelmina Werner urodziła się 7.03.1834 roku w gillershof pod n-rem 3.

Bardzo chciałabym dotrzeć do aktu ślubu Conrada i Cathariny Elisabethy, ich aktów urodzenia, aktów urodzenia ich dzieci, a także do wszelkich dostępnych dokumentów na temat ich, ich rodziców, którzy przybyli z Niemiec i osiedlili sie w Gillershof, oraz wszelkich dostepnych na ich temat wzmianek.

Gdyby ktoś z Państwa zechciał się ze mną skontaktować w powyższej sprawie to posiadam też niepełne dane na temat ich przodków z Niemiec. Nie zamieszczałam ich powyżej, gdyz nie wiem czy będą przydatne.

Będę głęboko wdzięczna za każdy strzep informacji oraz podpowiedzi gdzie wspomnianych dokumentów szukac.

Mój e-mail to: beata.orzazewska@gmail.com

Offline

 

#12 2014-12-01 08:22:02

genek72

Administrator

7248598
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 1137
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Offline

 

#13 2014-12-04 00:41:43

mqma

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Te informacje posiadam, niestety zasób nie jest jeszcze dostępny on-line, a ja jestem daleko od Polski. Wiem, że można zamówić kopie aktów na e-mail i być może zrobię to przed latem, kiedy mam zamiar osobiście podjąć poszukiwania. Niestety akta te zaczynają się dopiero od 1849, a mnie chodzi także o okres wcześniejszy. Myślałam, że może trafię na osobę interesującą się tym szczególnym tematem i będacą ekspertem w kwestii dokumentów odnoszących sie do historii tej kolonii.

Offline

 

#14 2016-01-15 15:37:38

Bolek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Witam serdecznie.

Poszukuję informacji zawartych prawdopodobnie w metrykach znajdujących się w parafii rzymskokatolickiej pw Św. Sebastiana w miejscowości Sarzyna woj. podkarpackie, stare rzeszowskie pow. leżajski.

Poszukuję informacji na temat chrztów / zgonów / ślubów moich przodków pochodzácych z Sarzyny z rodziny Wasielewicz i Zebzda.

Punkty zaczepienia:

Jan Wasielewicz ur. 12.12.1868.  Jego rodzice zmarli gdy był w wieku kilku lat, wychowywał go stryj. Być może w/w osoby, potencjalnie rodzeństwo będzie w metrykach.

Odmiany nazwiska, z którymi spotkałem się w źródłach - nie licząc zagranicznych przekręceń to: Wasilewicz, Wasylewicz.

Wiktoria Wasielewicz
z domu Zebzda
Ur. 23 Grudnia 1887 - w jednym z dokumentów osoba ta posiada nazwisko Zabiedow - ale to prawdopodobnie błąd.

Wyżej wymienieni są moimi pradziadkami i w 1902 r wyemigrowali do USA gdzie zawarli związek małżeński. Ten okres mam już zbadany. Interesuje mnie czas po ich powrocie (brak roku), gdzie w Sarzynie mieli kilkoro dzieci
Józef  - 01.11.1908
Edward -
Jadwiga - 12.05.1914
Wojciech - 18.04.1917
Franciszek – mój dziadek - 28 Stycznia 1920

Potem (w roku 1922) wyjechali na Pomorze, gdzie ich losy są już mi znane.

Oczywiście najbardziej chodzi mi o rodziców i dalszych przodków moich pradziadków.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Z wyrazami szacunku,

Boleslaw Wasielewicz.

Offline

 

#15 2016-01-15 15:41:05

Bolek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Pomogę w tworzeniu drzew leżajskich rodów

Dodam jeszcze, że kontaktowałem się z parafią w Sarzynie ale nie otrzymałem jeszcze żadnych materiałów. Dowiedziałem się tylko, że "jakiś Pan" kserował kiedyś księgi metrykalne i ma je zindeksowane w jakimś programie genealogicznym.

Jeżeli ta osoba jest na tym forum - serdecznie proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Bolesław Wasielewicz

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.twmodlin.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl www.kidsfree.pun.pl www.modthesims3.pun.pl www.gfpbf.pun.pl