historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska

  • Nie jeste¶ zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2022-11-17 23:24:04

Katarzyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2022-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

W zwi±zku z tym, ze znalazłam punkt zaczepienia, poszukuję korzeni.  Kr±g poszukiwań:
Agnieszka Ju¶ko z d. Kuziemko, zmarła w okolicach Przychojca / Leżajska, gdy dziadek był dzieckiem (możliwe, ze w okolicach 1917 r. ), ur. 14.07.1868 lub 1869, była żon± Franciszka Ju¶ko, (¶lub 22.02.1900 r), pochodz±cego z Brzózy Królewskiej, ur. 17.09.1864 r., matka dzieci: Michała Ju¶ko, ur. 11.10.1906 r. (mój dziadek) i Katarzyny Ju¶ko ur. 12.03.1903 r. w Przychojcu, oraz rodziców pradziadków pochodz±cych z Przychojca:
Michał Kuziemko
Katarzyna (Catherina) Kuziemko z d. Karakuła
oraz:
Michała Ju¶ko pochodz±cego z Brzózy Królewskiej (ojciec Franciszka Ju¶ko)
Marianny Ju¶ko z d. Zawadzka

Je¶li kojarz± Państwo nazwiska, Ju¶ko, Kuziemko, Karakuła bardzo proszę o kontakt i komentarz.

Ostatnio edytowany przez Katarzyna (2022-11-17 23:25:06)

Offline

 

#2 2023-01-28 22:54:58

Hans

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

Dzień dobry,

Ju¶kowie z Przychojca pojawiaj± się w moim drzewie genealogicznym. Najstarszym znanym mi przodkiem o tym nazwisku jest Maciej Ju¶ko, więcej wiem o jego synu, który nazywał się Jędrzej Ju¶ko, który był służ±cym, urodził się ok. 1840 roku w Starym Mie¶cie i tam też mieszkał. Nie wiem, na ile będę mógł pomóc, ale w razie czego proszę o pytania.

Offline

 

#3 2023-01-29 00:27:20

Katarzyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2022-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

Dzień dobry,
Dziękuję za każd± informację, dla mnie bezcennym jest odkrywanie historii dziadka.

Jędrzej Ju¶ko jest u mnie w drzewie, jednakże urodził się wcze¶niej niż 1840, jest moim  bezpo¶rednim 3pra, żona Regina z d. Kiełbowicz, miał syna Michała, który ożenił się z Marianna z Zawadzkich.
„Mój” Jędrzej miał najprawdopodobniej brata Macieja (jestem w trakcie potwierdzania, ze to bracia), Maciej miał żonę Mariannę z d. Duda). Być może to wła¶nie Maciej z Pana drzewa.
Czy byłby Pan uprzejmy udzielić mi wskazówek, gdzie mogę szukać dokumentów? (SZwA, AP w Rzeszowie, Geneteka- od miesięcy s± przeze mnie przeszukiwane ).

Offline

 

#4 2023-01-29 01:05:22

Hans

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

Zgadza się, mój Maciej miał żonę Mariannę z d. Duda.

Chciałbym Pani pomóc, ale sam robię dokładnie to samo co Pani i w tych samych miejscach szukam. Może jeszcze Przemy¶l, w tym Archiwum Archidiecezjalne? Ciężko mi powiedzieć, sam mieszkam w Warszawie od urodzenia, więc mój kontakt z leżajskimi stronami jest jednak do¶ć ograniczony, a pewn± pomoc dotycz±c± moich przodków (w tym wspomnianych wyżej osób z rodziny Ju¶ków) otrzymałem na tym forum ponad 10 lat temu. Wła¶nie na tym bazuję.

W każdym razie miło się z Pani± zetkn±ć, bo najwidoczniej dzielimy trochę krwi. Gdybym mógł jakkolwiek pomóc, to służę swoim wsparciem. Jestem historykiem z wykształcenia, co czasem pomaga.

Offline

 

#5 2023-01-29 01:17:42

Katarzyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2022-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

Wspaniale, każda pomoc a nawet dobra my¶l jest poż±dana. Mieszkam w Gdańsku i wiosna wybieram się osobi¶cie w okolice przodków, liczę na to, ze uda mi się namacalnie odkryć choć skrawek zawiłej historii dziadka.
Życzę wielu sukcesów w odkrywaniu przodków - posiadanie wykształcenia historycznego z pewno¶ci± pomaga.
Ja zdecydowałam się na test DNA, czy co¶ pomoże? Czas pokaże.

Offline

 

#6 2023-01-29 02:26:43

Hans

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ju¶ko Przychojec, Brzóza Królewska

To Pani ma jeszcze dalej ode mnie. I tak dobrze, że tak wiele da się odkryć przez internet...

Testy DNA mam za sob±, na razie wiele nie pomogły w odkryciu bezpo¶rednich korzeni, choć zaciekawiły mnie ich wyniki. To wszystko uczy cierpliwo¶ci, pozostaje mi bowiem czekać aż więcej "krewniaków" na ten sam krok się zdecyduje. Obym się doczekał.

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-stories.pun.pl www.infofutbol.pun.pl www.avonismt2.pun.pl www.transport.pun.pl www.4gottenworld.pun.pl