historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska


#1 2013-05-11 10:41:47

Janowiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 24
Punktów :   

"Janowskie Korzenie" 2013, nr 20

Witam,

chciałbym zasygnalizować, że ukazał się dwudziesty numer tego periodyku, a w nim druga część cyklu, w którym publikowane są źródła związane z oddziałem Józefa Zadzierskiego "Wołyniaka"/Adama Kusza "Adama". Tym razem opublikowane zostały dwa dokumenty dotyczące plotki, jakoby Zadzierski zginął zastrzelony przez swoich kolegów z oddziału.

Więcej na temat dwudziestego numeru "Janowskich Korzeni" tutaj - http://www.janowlubelski.pl/aktualnosci … -korzenie.

pozdrawiam

Offline

 

#2 2013-12-22 22:22:46

Janowiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: "Janowskie Korzenie" 2013, nr 20

Witam,

gdyby były osoby zainteresowane plotką wspomnianą w pierwszym poście, to chciałbym poinformować, że w trakcie dalszych poszukiwań trafiłem na kolejne informacje jej dotyczące. Na razie zagadką jest, czy obie informacje można połączyć (choć nie wykluczam takiej możliwości). Najbardziej interesujące w najnowszym odkryciu jest jednak to, że pada tam nazwisko partyzanta, który to niby miał "Wołyniaka" zastrzelić...

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Janowiak (2013-12-22 22:42:49)

Offline

 

#3 2013-12-25 12:49:30

Plumer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-07
Posty: 99
Punktów :   

Re: "Janowskie Korzenie" 2013, nr 20

Niestety nie posiadam nr 20 "Janowskich Korzeni", przegapiłem też post o ukazaniu się tego numeru. Wiem, że krążyła też inna wersja śmierci "Wołyniaka" głosząca jakoby nie popełnił samobójstwa a został zastrzelony przez własnych kompanów. Bardzo ciekawi mnie do jakiej informacji dotarłeś w swoich poszukiwaniach? Kogo wymieniają jako "egzekutora"?

Offline

 

#4 2013-12-29 22:02:32

Janowiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: "Janowskie Korzenie" 2013, nr 20

Witam,

Plumer napisał:

Niestety nie posiadam nr 20 "Janowskich Korzeni", przegapiłem też post o ukazaniu się tego numeru.

Numer 20 nadal można kupić, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by nadrobić ten brak.

Plumer napisał:

Wiem, że krążyła też inna wersja śmierci "Wołyniaka" głosząca jakoby nie popełnił samobójstwa a został zastrzelony przez własnych kompanów. Bardzo ciekawi mnie do jakiej informacji dotarłeś w swoich poszukiwaniach? Kogo wymieniają jako "egzekutora"?

Informacji, kto według źródeł, do których dotarłem, był likwidatorem Zadzierskiego niestety na razie nie mogę podać. Wtedy bowiem częściowo traciłaby sens publikacja, którą przygotowuję.

I tak a propos - bardzo zainteresowała mnie informacja o krążeniu innej wersji na temat okoliczności śmierci "Wołyniaka". Ale ten temat pozwolę sobie kontynuować drogą PW , tu tylko nadmieniając, że sprawa robi się coraz bardziej interesująca niż to się zapowiadało, gdy pierwszy raz trafiłem na informację mówiącą, że to niby koledzy mieli zabić Zadzierskiego.

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Janowiak (2013-12-29 22:04:33)

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bollywood.pun.pl www.szczuryvs.pun.pl www.bolestasoft.pun.pl www.dforce.pun.pl www.pivotwrestling.pun.pl